Kompleksowe preparatyNiezbędnym warunkiem dla prawidłowego funkcjonowania wzroku jest dostarczenie naszemu organizmowi składników niezbędnych do jego ochrony. Nasza dieta często jednak pozostawia dużo do życzenia. Specjaliści polecają więc uzupełniać niedobory w diecie za pomocą wysokiej jakości preparatów kompleksowo wspierających wzrok.

Na rynku dostępnych jest wiele produktów spełniających tą funkcję. Niestety jednak, jakość części z nich pozostawia wiele do życzenia. Jak wybrać więc najlepszy dla nas preparat? Wybierając go musimy wziąć pod uwagę takie czynniki jak skład, forma, przyswajalność, oraz oczywiście zasobność naszego portfela.

W chwili obecnej preparatami szczególnie godnymi polecenia są Luteina bio-complex oraz Gold Luteina. Warto poznać je bliżej i wybrać jeden z nich.Gold LuteinaLuteina bio-complex


Maksymalne wsparcie wzroku osób w każdym wieku!

Najwyższa dawka naturalnej luteiny w kapsułce płynnej!

Gold Luteina to kompleksowy preparat, maksymalnie wspierający wzrok osób w każdym wieku.
Gold Luteina
Zawiera najwyższą na rynku dawkę luteiny – aż 22 mg w jednej kapsułce. To bardzo istotna informacja, gdyż substancja ta pełni bardzo istotną rolę w ochronie plamki żółtej oka, a więc narządu odpowiedzialnego za widzenie centralne.

Dodatkowo, zawiera także wysoką dawkę kwasu DHA wspierającego pracę elementów strukturalnych siatkówki oka. Innym ważnym karotenoidem wchodzącym w skład preparatu jest zeaksantyna.Co bardzo istotne, Gold-Luteina™ w formie kapsułek płynnych, produkowana jest w technologii Flow Caps Liquid Technology®, gwarantującej szybką absorbcję i wchłanialność w organizmie,  utrzymanie wysokiej jakości zastosowanych składników oraz zapobiegającej utlenianiu się substancji aktywnych.

Preparat zawiera także cynk w postaci innowacyjnych peletek, oraz witaminy A oraz E. W jednym opakowaniu znajduje się 30 kapsułek. Wystarcza ono na jeden miesiąc stosowania.


 • Najwyższa na rynku dawka luteiny - aż 22mg!

 • Kompleksowy skład maksymalnie wspierajacy oczy

 • Innowacyjna forma kapsułek płynnych Flow Caps Liquid Technology, gwarantująca doskonałą absorbcję składników aktywnych w organizmie

 • Cynk w doskonale przyswajalnej i hipoalergicznej formie chelatu Albion zawarty w innowacyjnych mikropeletkach
 • Naturalna forma luteiny i zeaksantyny z aksamitki wyniosłej


 • Olej rybi standaryzowany na zawartość kwasu DHA


 • Tylko jedna kapsułka dziennieW skład preparatu Gold Luteina wchodzą następujące substancje:Luteina i zeaksantyna

Są barwnikami z grupy karotenoidów naturalnie występującymi w roślinach. Ulegają one w organizmie przekształceniu w witaminę A. Luteina wraz z zeaksantyną skumulowana jest w największym stopniu w soczewce oka i w centralnej części siatkówki  – plamce żółtej. Plamka żółta umożliwia widzenie centralne i odpowiada za ostrość widzenia.  Wykorzystując lipofilne właściwości luteiny i zeaksantyny, połączenie ich z olejem DHA stwarza optymalne warunki pozwalające na efektywną absorbcję w organizmie.


Kwas DHA

Jest głównym strukturalnym tłuszczem tkanek mózgowych, centralnego układu nerwowego, występującym 
w  wysokiej koncentracji w błonach strukturalnych siatkówki oka, dzięki czemu przyczynia się do utrzymania prawidłowego widzenia i funkcjonowania narządu wzroku.


Witamina E

Jako naturalny przeciwutleniacz uczestniczy w ochronie komórek przez stresem oksydacyjnym.


Cynk i witamina A

Cynk wraz z witaminą A odgrywającą kluczową rolę w procesie specjalizacji  komórek; przyczyniają się do zachowania prawidłowego widzenia.
 Skuteczna ochrona wzroku przed procesami degeneracyjnymi!

Luteina bio-complex to preparat zaprojektowany z myślą o ochronie oczu przed postępującymi z wiekiem procesami degeneracyjnymi.

Luteina bio-complex
Zawiera wysoką dawkę luteiny, która pełni bardzo istotną rolę w ochronie plamki żółtej oka, a więc narządu odpowiedzialnego za widzenie centralne.

Dodatkowo w jej składzie znajdują się inne, ważne substancje odpowiedzialne za walkę z wolnymi rodnikami uszkadzającymi siatkówkę.

W jednym opakowaniu preparatu znajduje się 30 kapsułek. Wystarcza ono na jeden miesiąc stosowania. Niewątpliwą zaletą produktu jest również jego przystępna cena. • Wysoka dawka luteiny pełniącej istotną rolę w ochronie plamki żółtej oka

 • Wysoka zawartość substancji odpowiedzialnych za walkę z wolnymi rodnikami uszkadzającymi siatkówkę

 • Cynk w doskonale przyswajalnej i hipoalergicznej formie chelatu Albion
 • Luteina pochodząca z bioaktywnych ekstraktów roślinnych

 • Tylko jedna kapsułka dziennie


W skład preparatu Luteina bio-complex wchodzą następujące substancje:Luteina

Barwnik niezwykle istotny dla ochrony oka. Luteina należy do grupy karetonoidów i działa jak specjalny filtr,  eliminujący wolne rodniki, uszkadzające narząd wzroku. Szczególnie wysokie stężenie tej substancji występuje w plamce żółtej oka.


Cynk

Cynk pełni niezwykle ważną rolę w naszym organizmie, ponieważ jest składnikiem niezbędnym w procesie przekształcania witaminy A w retinal, niezbędny w procesie widzenia. Ponadto, wzmacnia on aktywność enzymów niszczących wolne rodniki w obrębie narządu wzroku. Cynk zawarty w Luteinie bio-complex ma postać wysoko przyswajalnego i hipoalergicznego chelatu aminokwasowego Albion.


Selen

Selen to niezwykle ważny składnik mineralny, silny antyoksydant, którego odpowiednia podaż w diecie  jest istotna dla prawidłowego działania narządu wzroku.


Witamina C i bioflawonoidy

Witamina C to kolejny bardzo silny antyoksydant. W połączeniu z selenem i bioflawonoidami może wspomagać siatkówkę oka w walce z wolnymi rodnikami. Witamina C uczestniczy też w produkcji kolagenu (białka strukturalnego znajdującego się m. in. w oku)


Tauryna

Chociaż organizm człowieka potrafi produkować ten istotny dla zdrowia człowieka aminokwas samodzielnie, to jednak w warunkach narażenia na niekorzystne czynniki środowiskowe, złą dietę oraz stres, ilość ta może okazać się niewystarczająca.